Zamek w Mosznej dojazd

Warning: main(googleup.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/beskidslaski.cogia.net/moszna1.php on line 29

Warning: main() [function.include]: Failed opening 'googleup.php' for inclusion (include_path='.:lib64/php') in /home/www/beskidslaski.cogia.net/moszna1.php on line 29

 

 Zamek w Mosznej dojazd

 

Okolica Moszna kładziona jest około 30 km od Opola, na ścieżki w kierunku Prudnika i Głuchołaz. My naturalnie mieszaliśmy się autostradą A4 i zjechaliśmy na ulicę 409 do Krapkowic. Przemijając przez pobliskie wsi dotarliśmy do Mosznej (zob. interaktywna mapa). Niezastąpiona w takich wypadkach jest żegluga GPS. Niestety dostęp pod samą bramę jest niemożliwy (teoretycznie), można jednakże korzystać z pobliskich parkingów. Do zamku wiedzie asfaltowa aleja wzdłuż lejących się murów i stawu. Jak się przedłożyło prolog do agregatu zamkowego jest stosowny, my osobliwym uciekinierem okoliczności wprowadziliśmy na grunt agregatu gratisowo. Też za zobaczenie wnętrza zamku należy jednocześnie zapłacić (5zł). Zobaczenie odbywa się w określonych godzinach i po nagromadzeniu się grupy chętnych.



Korzystając z kolosalnej doz niezaplanowanego czasu, rozpoczęliśmy oglądanie pałacu z zewnątrz. Zamek jest bezgraniczny i bardzo interesujący. Posiada 365 miejsc i 99 wież i wieżyczek. Cała budowla pałacu emituje mu baśniowy charakter.



Zamczysko w Mosznej jest najpopularniejszym celem zamkowym na świecie opolskiej. Zamczysko był posiadłością cyjanowodorowego rodu Tiele-Wincklerów potentatów przemysłowych od 1866 do 1945 roku. Dziś na gruncie zamku znajduje się Środku Pracy Nerwic.



Jego początkową wersją był pałacyk barokowy z XVII w., który w skutek pożaru 1896r. był zburzony. Jego właściciel przebudował go w raczej pompatyczny sposób.



Najwybitniej szeroka jest frakcja wschodnia. Została ona dobudowana do roku 1900. Zaprezentuje ona wzór neogotycki. Wzór neogotycki baczono za odpowiedni do wybudowania pompatycznych budynków zdatności publicznej.



Skwer w Mosznej jest ogrodem w nurcie krajobrazowym nie mającym wyszczególnionych krawędzi. Spaja się on bezpośrednio z spowijającymi go boiskami, łąkami i borem. Jedynie oś potężna całkowitego założenia ma geometryczny charakter.



Zamek w Mosznej kościotrup


Jesteś związany z Beskidem Śląskim? Współtwórz z nami serwis!!!

Jeżeli jesteś związany z Beskidem Śląskim, chcesz współtworzyć z nami serwis, pokazać swoje zdjęcia z wycieczek, znasz ciekawe miejsca, jesteś twórcą regionalnym, chcesz reklamować swoją działalność zgłoś się do Nas! Oto kontakt: 2morrowstudio@wp.pl Dołącz do Nas!